Metody holení

Metody holení:
Kdy je lepší žiletka
a kdy vosk?

Chloupky na těle si už před několika tisíci lety odstraňovaly Egypťanky a Římanky.
Do Evropy se však tento „trend“ dostal až na počátku dvacátého století, kdy se na trhu objevila první žiletka. V Česku se holí zhruba 70 % žen. Metody jsou různé: žiletky, epilátory, krémy i IPL světla.
Jaký způsob holení je vhodný pro jakou část těla? A jak by měla vypadat péče o čerstvě oholenou pokožku?

Osvědčená klasika: Žiletka

Žiletky jsou na trhu už pěknou řádku let, a i když se mezitím na trhu objevila řada alternativ, tato klasika je stále nejčastějším způsobem odstraňování chloupků. U žiletek platí, že čím víc břitů mají, tím je holení efektivnější. Důležitější než počet břitev, je ale jejich ostrost
a hlavně způsob holení. Na suché holení raději ihned zapomeňte, pokud netoužíte po podrážděné pokožce a nepříjemném svědění. Než se do holení pustíte, přečtěte si základní pravidla, která vám zaručí jemnou a hladkou pokožku:

  • Použijte gel na holení: NIVEA Gel na holení vytváří na pokožce ochranný film, díky vitamínu E ji chrání a zanechává ji po oholení sametově hebkou
  • Holte se po směru chloupků: Holení proti směru růstu způsobuje zarůstání chloupků 
  • Pokud žiletka, tak nová: Tupá žiletka pokožku tak dobře neoholí, a navíc ji podráždí
  • Dvakrát týdně maximálně: Pokožka potřebuje čas na regeneraci. Pokud ji budete holit příliš často, bude neustále zarudlá a podrážděná.
  • Po holení pokožku namažte: NIVEA Krémové tělové mléko Smooth Sensation obsahuje bambucké máslo a po oholení pokožce dodá potřebnou hydrataci a výživu
žiletka
bez chloupků

Půl roku bez chloupků: IPL epilátor

Kdo ještě nevyzkoušel intenzivní pulzní světlo, jako by nebyl. Tento způsob odstraňování chloupků se stal v posledních letech trendem. Není se čemu divit, je to bezbolestný způsob, jak si udržovat hladkou pokožku. Navíc při pravidelném používání stačí po roce odstraňovat chloupky jen jednou za pár měsíců. A jak tato inovativní metoda holení funguje? 

Intenzivní pulzní světlo zahřívá kořínek chloupku pod pokožkou, tím ho narušuje a snižuje jeho schopnost regenerace. Chloupek po 1-2 týdnech vypadne a na jeho místě se nějaký ten čas nový neobjeví. První a druhý měsíc používáte IPL epilátor jednou týdně, třetí měsíc po 15 dnech, poté jednou za měsíc a po roce stačí už jen dvakrát za rok. 

IPL epilátor můžete používat na pokožku, pleť i holení intimních partií, je však potřeba mít správné nástavce. Počáteční investice do epilátoru je sice poněkud vyšší, ale vydrží vám na rozdíl od žiletek dlouhé roky a za hebkou pokožku bez chloupků to stojí! 
 

Depilační krémy a vosky

Po depilaci voskem vám sice zůstane pokožka bez chloupků až 6 týdnů, ale kromě toho, že budete nejspíš zatlačovat slzy, bude pokožka podrážděná. Depilace pomocí vosku totiž nepatří mezi nejšetrnější metody holení. Vyhnout by se jí tak měly ženy s citlivou pokožkou. Také je potřeba mít na paměti, že spolu s chloupky odstraňujete z pokožky i takzvanou vrstvu epidermis. Pokožka je pak více náchylná na poškození vlivem UV záření a mohou se na ní objevovat pigmentové skvrny

Depilační krém zní sice jako ideální varianta, jak se rychle a bezbolestně zbavit chloupků, ale i on má svou stinnou stránku. Obsahují totiž spoustu chemie a dráždí pokožku, která může být po použití krému zarudlá, a dokonce se může objevit alergická reakce. Zvlášť tehdy, když máte citlivou pokožku. Pokud se pro depilační krém přeci jen rozhodnete, otestujte ho nejdříve na předloktí a počkejte, jak bude vaše pokožka reagovat.
 
depilační krémy

srdíčko

Jak na holení intimních partií

Pokožka v oblasti intimních partií je obzvlášť citlivá a tenká. Stačí špatný postup při holení a zarudlá pokožka s pupínky je na světě. Než se pustíte do samotného holení, je důležité osprchovat se teplou vodou, aby se otevřely póry na pokožce a holení šlo hladce. Ať už se rozhodnete odstranit chloupky žiletkou, cukrovou pastou nebo voskem, myslete na správné provedení a následnou péči „po“, které jsme se věnovali už na začátku článku. 

Chcete svou drahou polovičku překvapit? Vyzkoušejte netradiční způsob holení a vytvořte si „tam dole“ srdíčko. Přečtěte si jak na to a objevte další trendy v holení intimních partií.  

Jak pečovat o oholenou pokožku?

Svědění, pálení, začervenání, štípání. Au! Holení se může proměnit
v pořádné peklo, když o pokožku správně nepečujete.
Základem je pořádná dávka hydratace ihned po holení. 

NIVEA Lehké tělové mléko Aloe & Hydration obsahuje
ingredience přírodního původu
, mezi kterými najdete
i 100% přírodní aloe vera, která má antibakteriální účinky. Po holení tak zanechá vaši pokožku hebkou, hydratovanou a ochrání ji před zarudnutím. Nezapomeňte tělové mléko používat pravidelně, aby si pokožka svou hydrataci a vláčnost zachovala. 

Pokud se vám po oholení objevily na pokožce pupínky, sáhněte po dezinfekci. Zabráníte tak případnému zanícení a pupínky vás nebudou svědit. 

 

Náš tip: K hladké pokožce vám pomůže nejen holení, ale také pravidelné odstraňování odumřelých buněk. Tělový peeling účinně odstraní starou pokožku a tu novou zanechá jemnou a hebkou. Navíc si tak můžete dopřát rozmazlovací chvilku pro sebe a vytvořit si vlastní pečující rutiny.