energie pro pleť

Přírodní povzbuzovače


5 TIPŮ, JAK TĚLU DODAT V ZIMĚ ENERGII

Zákon akce a reakce je neúprosný: Co tělu dáte, ať už ve formě zdravého jídla, kosmetiky či péče, to vám ihned vrátí. Přírodní energeťáky vám rozzáří pleť, vykouzlí úsměv na rtech a povzbudí vás, když odpoledne usínáte nad klávesnicí. Jen je třeba vědět, po čem a kdy sáhnout.

1. Vitaminy a jejich kamarádi

vitamíny

První, co vás napadne, když se řekne zdraví v zimě, jsou vitaminy. Zastavíme se u toho nejobvyklejšího, vitaminu C. Posiluje imunitu, pomáhá bojovat s infekcemi a urychluje hojení. To se vám může hodit, jste-li vyčerpaní a bez energie. Ovšem dostatek céčka na vás bude i vidět! 

Při pravidelném přísunu vitaminu C bude vaše pokožka mnohem zářivější, zpomalí se tvorba vrásek a pokrok pocítíte i v případě, že trpíte akné nebo pigmentovými skvrnami. Pokud navíc céčko spojíte s jeho nejbližším spoluhráčem na poli kosmetiky – koenzymem Q10, všechny jmenované účinky se ještě umocní. 

 

Přečtěte si, jak koenzym Q10 funguje a jak pomáhá v boji proti vráskám

 

Všemožné vitaminy si můžete koupit v lékárně, ale vědecké studie prokázaly, že je pro tělo mnohem efektivnější dodávat céčko v přírodní formě, protože ho vždy doprovází další bioaktivní látky, jež napomáhají jeho vstřebatelnosti. Takže místo zobání pilulek se raději zakousněte do papriky nebo brokolice, do polévky si dejte nať z petržele a na svačinku oloupejte kiwi.

 

2. Zelený čaj vás nakopne

Zelený čaj je jedním z nejsilnějších antioxidantů. Čajové lístky se zpracují téměř bezprostředně poté, co se sesbírají, proto k vám putuje opravdová esence přírody skrytá v malých „drobcích“ čajovníku. Ostatně právě díky tomu se v Číně pije zelený čaj přes 5 tisíc let a je považován za elixír zdraví.

Při pravidelném pití zhruba půl litru zeleného čaje denně můžete čekat:

  • příliv energie díky kofeinu, v čaji známém spíš jako tein, a ještě vám to vykouzlí úsměv na rtech 
  • lepší spalování tuků, tedy lepší postavu 
  • snížení cholesterolu 
  • pocitové ochlazení v létě, naopak zahřátí v zimě 
  • lepší obranyschopnost 

 

Je zde ještě jeden výrazný účinek zeleného čaje, a ten je ryze kosmetický. Nejen léta pozorování, ale teď i vědecké studie odhalují, že pravidelné pití zeleného čaje souvisí s lepší kvalitou vlasů. Mohou za to jak zmíněné antioxidanty, tak i vitamin E, který umí na buněčné bázi scelovat narušené tkáně. 

Chcete-li dopřát kouzlo tohoto zeleného antioxidantu i své pleti sáhněte po Micelární vodě Naturally Good. Bio aloe vera podpoří přirozenou rovnováhu vaší pokožky a je vhodná pro všechny typy pleti. Micelární voda v sobě navíc ukrývá 98 % přírodních ingrediencí, které zanechají pleť čistou a hydratovanou. 

Stačí zelený čaj jen pít? Maximálního účinku dosáhnete kombinací pití a oplachování vlasů zeleným čajem po umytí. Třetí možností, jak vlasům dopřát čajovou energizaci, je použití přípravku s obsahem zeleného čaje. Detoxikační micelální šampon nejenže z vlasů odstraní nánosy předchozích přípravků, ještě jim i pokožce hlavy dodá potřebnou sílu.

3. Avokádo v mnoha rolích

Ještě donedávna šlo o exotickou, divně tmavou hrušku, ovšem dnes je avokádo učiněný hit v kuchyni. Přidává se do salátů, zapéká se, upravuje i nasladko a pojídači raw stravy si bez něj nedovedou život ani představit.

Pro vás může být avokádo příjemným zpestřením jídelníčku. Z jednoho si udělejte třeba oblíbený dip k pečené zelenině zvaný guacamole a druhé můžete využít k péči o tělo. Osvědčilo se jako součást pleťové masky (mrkněte se do článku na podrobný recept), tak i v rámci domácí vlasové terapie.

Avokádový zábal na unavené vlasy

Budete potřebovat: 

  • 1 zralé avokádo
  • 2 lžíce olivového oleje 
  • 2 lžíce medu 
  • potravinářskou fólii nebo čepici do sprchy 

 

Z avokáda odstraňte pecku i slupku, dužinu v misce rozmělněte vidličkou. Přidejte olej, med a vše vymíchejte do hladké kašičky. Tu pak nanesete na pokožku hlavy i do délek vlasů (u delších než na ramena adekvátně zvyšte poměry přísad), pomůže řídký hřeben. Nasaďte si igelitovou čepici, omotejte hlavu ručníkem a pusťte si film nebo se jinak zabavte zhruba na 90 minut. Pak vlasy standardně umyjte, třeba naším Pečujícím šamponem.


4. Přírodní rozehřívače

I na zimní neduhy, jako jsou stále studené nohy a prokřehlé ruce, můžete vyzrát přírodní cestou! Stačí zařadit do stravy prohřívací koření: skořici, kajenský pepř nebo chilli. Nemusí vás z toho pálit ústa, ale mírné mravenčení na jazyku není na škodu. 

Prohřívacích schopností potravin využívali naši předkové už odpradávna. Skořice je nedílnou součástí indické kuchyně, pálivé papričky zase kralují mexickým jídlům. Oba tyto národy si nemohou stěžovat na horkokrevnost nebo upejpavost. Půjčte si od nich trochu energie! 


5. Kouzlo lesních plodů

Na borůvky, maliny a ostružiny v zimě přece není ta správná sezóna a Marušku pro ně taky posílat nebudete. Tak jak tyhle berries využít? Jednoduše: jako základní ingredience kosmetiky. Antioxidanty totiž nemusíme jen pojídat, ale i různě jinak nanášet. Dovedou energii rozdávat i „povrchově“. 

Ideálním příkladem je Rozjasňující rýžový peeling obsahující organicky pěstovanou rýži a maliny v bio kvalitě. Právě tato kombinace zaručuje fantastické účinky. Rýže jemně a přitom důkladně vyčistí pokožku, která je poté perfektně připravená přijmout veškerý přírodní potenciál borůvek.

A ještě jeden tip na využití lesních plodů. Má název Labello tónovací balzám na rty Blackberry Shine, kde ostružiny plní nejen ochrannou funkci, ale také zkrášlovací – dodávají rtům přirozeně načervenalou barvu. Tak co, dostali jste na ně chuť?