Nevhodné účesy pro vaše vlasy

Nevhodné účesy pro vaše vlasy:
Čím si škodíme?

Přijde vám, že jsou vaše vlasy suché a lámavé?
Máte kolem obličeje spoustu baby vlásků? Možná za to mohou právě nešťastně zvolené účesy. Příliš utažený culík i drdol dokážou nadělat pěknou paseku.

Pozor na výběr gumičky

Jistě si vzpomínáte na dětství, kdy vám maminka či babičky svazovaly culíky a copy tenkými gumičkami.
Jejich rozplétání pak bylo doslova utrpení, které se mnohdy neobešlo bez slz. Tento materiál totiž není pro vlasy vůbec vhodný. Láme vlasové vlákno, neklouže po vlasech a může vás dostat do začarovaného kolotoče ulámaných krátkých vlasů

gumička do vlasů
gumička ve vlasech

Látkové gumičky sice vlasy neničí, ale zase po nich často kloužou, a tak musíte culík neustále utahovat. Ideálním řešením jsou spirálové gumičky, které vlasy perfektně drží a díky tomu, že na vlasy vytváří jen minimální tlak, vlasy nepoškozují. Pokud máte vlnité vlasy, vyzkoušejte gumičky z hedvábí, které neporušují strukturu vln. 


Co způsobují utažené účesy?

Všimla jste si někdy, že baletky nebo modelky mají řídké vlasy, které jim postupně ustupují z čela? To kvůli tomu, že nosí každý den příliš utažené culíky nebo drdoly. Tah a napnutí vlasů způsobuje jejich lámání a vypadávání. 

Signálem, že je něco špatně, jsou polámané baby vlásky kolem hlavy a větší vypadávání vlasů. Možná hledáte příčinu vypadávání vlasů ve stresu, ale řešení může být mnohem pragmatičtější. Vyměňte gumičku párkrát do týdne za rozpuštěný účes. Kromě řídnutí vlasů mohou utažené účesy způsobovat také nepříjemné bolesti hlavy.

utažené vlasy
cop

Copy ano, ale ne moc často

Zapletené účesy sice krásně vypadají, ale pokud si je děláte příliš často, může z toho být pěkné mrzení.  Právě copy totiž bývají spouštěčem trakční alopecie neboli lokálního vypadávání vlasů z mechanických důvodů. 

Když si zaplétáte copy pořád na stejném místě, přetěžujete stále ty stejné vlasy, které začnou slábnout a později i vypadávat. Rozhodně to neznamená, že už si své vlasy nikdy nesmíte zaplést. Jen zapletené účesy střídejte a občas vlasům dopřejte svobodu v podobě rozpuštěných loken.

 

Mokré vlasy nechte rozpuštěné

Věděli jste, že mokré vlasy jsou mnohem náchylnější na poničení než suché? Voda je oslabí, jsou křehké a snadno se lámou. Proto se doporučuje nedávat vlasy do turbanu, nesušit je zběsile ručníkem a už vůbec ne stahovat je do drdolu nebo culíku. K sušení můžete použít bavlněné tričko nebo dětskou látkovou plenu, která nasaje vlhkost, ale nezničí vlasy. 

Po umytí vlasy nechte chvilku proschnout na vzduchu. Potom je rozčesejte hřebenem se širokými zuby, naneste stylingový primer a začněte s fénováním. Vlasy foukejte na střední stupeň teploty směrem od kořínků ke konečkům.

mokré vlasy

Jak posilnit své vlasy?

Denně nám vypadne zhruba 80 až 100 vlasů. Po umytí se toto číslo šplhá dokonce až ke 300. Neděste se, je to úplně běžné. Vypadávání vlasů je způsobeno postupným odumíráním vlasových cibulek. Vypadávání vlasů sice nejde zastavit, ale můžete posilnit kvalitu svých vlasů, čímž zmírníte i vypadávání. 
zklidňující micelární šampon

Při výběru vlasové kosmetiky dbejte na to, aby byla bez silikonů, které vlasy zatěžují. Vlasy jsou pak zplihlé, rychleji se mastí a jsou náchylnější na polámání. NIVEA Zklidňující micelární šampon s výtažky z leknínu posiluje vlasovou strukturu a navrací vlasům pevnost a pružnost.
Navíc díky micelám vlasy důkladně vyčistí, aniž by narušil jejich povrch, a zanechá je příjemně voňavé.