péče o vlasy na podzim

Podzimní vlhkost vs. vaše vlasy:

Poradíme, jak zabránit jejich kroucení a krepatění. Podzim je období, kdy naše vlasy dostávají zabrat. Neustálé změny počasí a vlhkost vzduchu už potrápily nejeden pečlivě upravený účes. Jak na to, aby si vaše vlasy co nejdéle udržely svůj tvar i zdraví?

Krásný účes začíná u zdravých vlasů

Ráno si pečlivě vyžehlíte, nebo navlníte vlasy, spokojeně se prohlédnete v zrcadle a vyrážíte z domu. Když svůj účes po hodině zkontrolujete, je ten tam a místo něj máte na hlavě zplihlé, krepaté vlasy. Poznáváte se? Na vině může být vlhké podzimní počasí či studený vzduch, ale bohužel také kvalita vašich vlasů


Nezdravé vlasy můžete zamaskovat jejich stočením do drdolu nebo do culíku. Pokud však chcete krásný účes, který vydrží, pravidelně o vlasy pečujte. Horké fénování, používání žehličky, časté mytí šamponem nebo barvení vlasů. To všechno vaše vlasy připravuje o velké množství jejich přirozené vlhkosti. Pokud se nechráníte kvalitními přípravky, vlasy pak bývají suché a krepaté a vypadají neupraveně. Suchá pokožka navíc otevírá dveře dalším problémům, jako jsou lupy, roztřepené konečky, nebo dokonce vypadávání vlasů


Podrobně jsme se o problémech se suchou pokožkou a jejich řešení rozepsali v článku: Péče o suché vlasy a vlasovou pokožku

 

Jak na účes, který vydrží

I vy můžete mít účes, díky kterému se za vámi budou všichni celý den otáčet! Pokud do svého účesového rituálu zařadíte kvalitní přípravky pro péči o vlasy, máte vyhráno. Díky těmto osvědčeným tipům budou splihlé vlasy bez života minulostí.
Postup přípravy dokonalého účesu může vypadat následovně:

1. Umyjte si vlasy

Dbejte na výběr kvalitního šamponu i kondicionéru a dejte si pozor na výrobky, které obsahují alkohol – ten vaše vlasy akorát ještě víc vysuší. K vlasům buďte něžní, neždímejte je a nedrhněte ručníkem. Při vysoušení je pouze lehce vymačkejte. Pokud chcete být k vlasům co nejšetrnější, používejte ručník z mikrovlákna nebo bambusu. 

2. Vlasy vyfénujte a upravte do požadovaného tvaru

Rovné vlasy: Nejprve mokré vlasy s naneseným primerem lehce rozčešte hřebenem a pak vyfénujte. Primer vlasy chrání i před vysokými teplotami, pro maximální efekt se nemusíte bát vlasy vyžehlit. 

Vlasy s objemem: Vlasy vyfoukejte a přitom pročesávejte kulatým hřebenem. Pro dosažení největšího efektu vlasy fénujte v předklonu.

Kudrnaté vlasy: Vlhké vlasy po nanesení primeru nechte uschnout nebo vysušte fénem (ideální je  fén s difuzérem) a pomocí kulmy dotvořte kudrliny.

 

3. Zafixujte

Pokud si chcete být jistá, že váš účes nic neohrozí, zafixujte ho NIVEA Tvarovacím sprejem na vlasy. Na rozdíl od běžného laku na vlasy vaše vlasy neslepí a nezatíží.

Praktickým účesem pro podzimní dny jsou copy ve všech svých podobách.

Babské rady proti krepatým vlasům

Babské rady nejen proti krepatým vlasům jsou přírodním doplňkem vaší pravidelné péče o vlasy. A jsou poslední záchranou v okamžiku, kdy vám doma došly všechny osvědčené a oblíbené produkty.
Pokud se nebojíte trochu experimentovat, vyzkoušejte některé domácí triky proti krepatým vlasům. Hravě je zvládnete pouze s tím, co máte doma v kuchyni. Nejlepších výsledků ale dosáhnete v kombinaci s používáním kvalitních vlasových produktů. Jaké jsou tipy našich babiček, které zvládnete sami doma?

Minerální voda

Nízké pH perlivé vody pomáhá k narovnání krepatých vlasů. Stačí, když si své vlasy umyjete šamponem a kondicionérem jako obvykle a koupel zakončíte opláchnutím vlasů několika šálky minerálky.  

Jablečný ocet

Jablečný ocet obsahuje mnoho zdraví prospěšných látek (například draslík, sodík, vápník, hořčík nebo vitamíny A, B, C a E), díky kterým budou vaše vlasy měkčí, lesklejší a mnohem lépe se vám budou česat. Navíc snižuje vypadávání vlasů, množství lupů a tvorbu kožního mazu. 

Jak ocet na vlasy správně používat? Ve skleničce vody rozmíchejte dvě lžíce jablečného octa. Stejně jako u minerální vody, octovou směsí si vlasy opláchněte až po umytí vlasů. Zápach octa by se měl z vlasů poměrně rychle vytratit. Pokud se vám zdá, že se ve vlasech stále drží, vyčkejte alespoň 15 minut a vlasy si znovu opláchněte čistou vodou. 
 

Droždí

Droždí zná dobře každá kuchařka. Vašim vlasům může prospět díky vysokému množství vitamínu B, kyseliny listové a minerálů jako chrom, selen či lithium. Tato oblíbená přísada domácích masek na vlasy vám zlepší kvalitu vlasů, omezí vypadávání a urychlí jejich růst

Základní masku z droždí připravíte v kombinaci s teplým plnotučným mlékem. Do mléka rozdrobte 2 lžíce droždí a počkejte, než se začne tvořit kašička. Tu naneste na vlasy, zabalte je do potravinové folie, omotejte ručníkem a nechte účinkovat asi hodinu. Nakonec vlasy opláchněte vlažnou vodou.

Tip: Vylepšete si masku medem a jogurtem. Nechte směs droždí s mlékem hodinu odpočinout a až poté ji smíchejte se zbylými přísadami.

Před vlhkostí a podzimními deštíky vlasy samozřejmě ochráníte i tím, že je ukryjete pod stylovou čepici nebo klobouk. I v tomto případě ale stále myslete na péči o ně. Podrobně jsme se o tom rozepsali v článku Mít pod čepicí: Co potřebují vlasy, které v zimě ukrýváme pod kulichy.