Co chtějí muži vědět o svých vlasech?

Tady jsou jejich nejčastější otázky týkající se jejich vlasů.

Jak často si mýt vlasy?

Pravidelnost, s jakou byste si měli mýt vlasy, závisí zejména na jejich délce, kvalitě a tělesné zátěži. Pokud máte středně dlouhé vlasy a chodíte často do posilovny, určitě bude stát za to si je umýt denně. Perfektní volbou je Šampon pro muže Strong Power. Je šetrný k vlasům i pokožce hlavy, a tak ho můžete používat klidně každý den.

Na druhou stranu, pokud máte vlasy chemicky ošetřené, může je každodenní mytí zbytečně vysušovat. Obecně však platí jednoduchá rovnice. Čím méně si budete vlasy mýt, tím méně kožního mazu bude pokožka hlavy vytvářet.

mytí vlasů
sexy šediny

Jak zabránit šedivění vlasů?

Šedivění vlasů je způsobeno odumíráním buněk zvaných melanocyty. Tyto buňky vytvářejí pigment dodávající vlasům barvu. V některých případech může za šedivěním stát také nevyrovnaný jídelníček, poruchy štítné žlázy nebo dokonce kouření.

Nejčastěji je ale prostě dáno geneticky. Pokud se se svým šedivěním nedokážete smířit, existuje spousta barev či tónovacích přelivů určených speciálně pro muže, které šediny dočasně překryjí. Vždy se však ujistěte, že vybraný výrobek neobsahuje amoniak.


Proč moje vlasy slábnou?

Zeslabování vlasů (stejně jako šedivění nebo vrásky) je jen dalším průvodním jevem stárnutí a genetických predispozic. Rychlé slábnutí vlasů je obvykle prvním příznakem „plešatění”, dědičné hormonální nerovnováhy, která způsobuje odumírání vlasových cibulek. Chcete slábnutí vlasů zpomalit? Vsaďte na Šampon pro muže Strong Power, který vlasy posílí v celé délce a dodá jim vzdušnost i objem.
zeslabování vlasů
vypadávání vlasů

Dá se vypadávání vlasů léčit?

Je naprosto normální, že každému z nás vypadne zhruba 100 vlasů každý den. Pokud vám vlasy řídnou rychleji, může se jednat o první známky “plešatění”, což má mnohem více co do činění s genetikou než s věkem.

Přestože si lze dopřát určité velmi drahé procedury na podporu dorůstání, žádná zaručená léčba vypadávání vlasů neexistuje. Můžete však udělat spoustu věcí pro to, aby vaše vlasy vypadaly silnější: dobrý střih, výrobky podporující sílu vlasu a některé doplňky stravy na předpis vám mohou pomoci k lepšímu vzhledu vlasů. Nepoužívejte mastné stylingové výrobky, nechte se ostříhat na krátko a vyvarujte se všeho, co by mohlo vaše vlasy zatěžovat, aby problém zbytečně nevypadal horší, než ve skutečnosti je. Pokud s prevencí začnete včas, můžete jejich zeslabování a řídnutí předejít.

Co znamenají roztřepené konečky?

Trichoptilosis je složitý název pro problém, který trápí nejen ženy, ale i muže – roztřepené konečky. Jejich příčinou je poškození svrchní ochranné vrstvy vlasu. Vlas se na špičce doslova rozdělí na několik konců. Existuje spousta regeneračních prostředků pro obnovu roztřepených konečků, nicméně jediný způsob, jak se jich skutečně zbavit, je prostě nechat se ostříhat.
suché vlasy a roztřepené konečky

Proč mám suché vlasy a jak o ně pečovat?

Vše od nevyvážené stravy a slunečního svitu až po chemicky ošetřenou vodu v bazénu může vlasy vysušovat.  A pokud, jako většina mužů, nepoužíváte kondicionér, problém se může ještě zhoršit. A řešení? Vyhněte se nešetrným vlasovým výrobkům, tepelnému stylingu a nadměrnému mytí.

Současně se ujistěte, že ve vašem jídelníčku je dostatek nenasycených mastných kyselin. Přirozeně se vyskytují například v rybách, jako je losos, pstruh nebo makrela.


Svědění pokožky hlavy: Jak se ho zbavit?

Svědící pokožka hlavy může být známkou přemnožení kvasinek zodpovědných za vznik lupů. I když to nemusí vždy znamenat, že se ve vlasech bílé šupinky skutečně objeví. Zakročte proti svědění pokožky hlavy včas. Šampon proti lupům pro muže zajistí úlevu už po prvním umytí, odstraní lupy a zároveň vlasy posílí.
svědění pokožky hlavy
lupy ve vlasech

Proč mám mastné vlasy, i když si je myji každý den?

Mastné vlasy mohou být důsledkem dědičnosti, hormonálních změn nebo jednoduše jen používání nevhodných vlasových výrobků. Pro začátek můžete změnit šampon. Vyzkoušejte takový, který je přímo určený pro mastné vlasy. Při mytí pak nezapomeňte důkladně vypláchnout z vlasů veškerou pěnu vlažnou vodou – teplá voda totiž může pokožku hlavy nutkat k vyšší produkci kožního mazu. A začarovaný kruh je na světě!

Nešetrné vlasové výrobky, které odstraní z vlasů i pokožky hlavy přirozeně se vyskytující oleje, mohou zapříčinit, že pokožka hlavy bude chtít ztracenou mastnotu znovu rychle nahradit. Proto si dejte jednou za čas pauzu od každodenního mytí vlasů.

mastne vlasy

Potřebují krátké vlasy něco víc než šampon?

Krátké vlasy jsou výrazně méně náročné na péči než ty dlouhé, ale to neznamená, že je můžete nechat jen tak být.

Pokožka hlavy totiž také potřebuje vaši pozornou péči, aby z ní vyrůstaly silné a zdravé vlasy. To znamená zejména používat při mytí správnou teplotu vody, vhodný šampon a ochranu před sluncem.

co více?

Škodí suchým vlasům fénování?

Jedním slovem: ano. Fénování a další způsoby tepelného stylingu, mohou poškodit ochrannou svrchní vrstvu vlasu a zapříčinit jejich lámavost a roztřepené konečky. Proto je lepší používat fén na co nejnižší teplotu.