Jak při vaší práci postupujete při odličování?
V první řadě záleží, zda odličuji silný, voděodolný make-up nebo normální make-up. V případě, že odličuji ten první, začínám dvousložkovým odličovačem MicellAir, abych pořádně odlíčila oči a jejich okolí. Poté micelární vodou postupně odlíčím celý obličej, dokud není tampónek celý čistý. Na voděodolně nalíčené oči mám ráda dvousložkový odličovač. Pokud hned po odlíčení s ním chci oči znovu namalovat, tak víčko a řasy ještě dočistím micelární vodu. Dvousložkový oční odličovač je také skvělý na večerní odlíčení (tento postup doporučuji na veškeré večerní odlíčení). Pokud potřebuji odlíčit klasický make-up, použiju micelární vodu. Nejprve odlíčím oči a pak zbytek make-upu. Netlačím. Je také důležité si vybrat i správné tampónky, které nedráždí pokožku.
Máte nějaký trik, jak odličovat jemnou a citlivou oblast očního okolí?
Používám kvalitní odličovač, který nezpůsobuje zarudnutí a snadno odličuje. Oči „nedrhnu“, ale přikládám na víčka navlhčené tamponky, nechám je chvíli působit a pak „rozpuštěný“ make-up lehce stírám směrem dolů. Zbytky dočistím vatovou tyčinkou namočenou v odličovači.
A jak se odličujete vy sama?
Můj každodenní rituál je následující: nejprve použiji dvousložkový odličovač očního make-upu MicellAir. Mám ho ráda, protože krásně odlíčí řasenku, neštípe, ani jinak nedráždí oči a odličuje, aniž bych musela oči dlouho zatěžovat. Zároveň nevysušuje pokožku, takže se nebojím vzniku vrásek. Poté sahám po micelární vodě a tou odlíčím zbytek nalíčení. Pak použiji odličovací balzám (není to ani pěna, ani gel, jde o krém, který se teplem promění v olej). Tím namasíruji již odlíčenou pleť a opláchnu. Je to můj relaxační rituál. Obsahuje totiž plno esenciálních olejů a výtažků z bylin a mám ho dělaný na zakázku přímo pro mě.