Roztřepené konečky

Roztřepené konečky: Dají se zachránit?

Poradíme vám, jak problému předcházet a jak ho narychlo zamaskovat, když není času nazbyt.

Roztřepené konečky: Dají se zachránit?

Vlasy husté, zdravé a krásně vypadající. Ženy si na nich dávají záležet, protože nádherné vlasy upoutají každého hned na první pohled. Aby ale opravdu byly pýchou, vyžadují pravidelnou péči a kvalitní přípravky. 

Jedním z nejčastějších nedostatků i sebekrásnějších vlasů jsou roztřepené konečky. Zcela se jim pravděpodobně vyhnout nedá – můžeme sice omezit nešetrné zacházení s vlasy a chemické barvení, ale na problém nám zadělává i časté používání fénů, žehliček a kulem.

S problémem hravě zatočí kadeřník

Roztřepené konečky vlasů poznáte jednoduše. Jednak se skutečně třepí, jednak jako by na sebe ještě chtěly schválně upozornit – bývají totiž světlejší než zbytek vlasů, protože obsahují méně pigmentu, jsou suché a mají tendenci se lámat. Může za to horko, mráz, vítr, ale taky životospráva, kvalita péče a nakonec i dědičnost.

Naprostým základem v boji proti třepícím se konečkům je pravidelná návštěva kadeřníka, který je zastřihne a případně vám poradí, jak s vlasy dál zacházet, aby se problém nezhoršoval. Co se pravidelnosti týče, neexistuje přesně daný časový údaj, kdy je ještě čas a kdy už je pozdě. Každé vlasy jsou totiž jiné. Obecně ale platí, že ideální doba na zastřihávání je šest týdnů – u delších vlasů to mohou být i dva měsíce, u kratších vlasů je zase lepší konečky zastřihávat častěji, třeba jednou za měsíc.

Krátké vlasy

Co když se k profesionálovi jen tak nedostanete?

Chystáte se na dlouhé cestování nebo jste prostě tak vytížená, že si horko těžko vyšetříte chvíli sama pro sebe a ne vždycky stihnete zajít ke kadeřníkovi včas, aby vám konečky ošetřil? Ani tak ale nemusíte zoufat. S roztřepenými konečky si můžete do jisté míry pomoct sama:

žena držící Hairmilk Regeneration šampon
  • Začněte výběrem vhodného šampónu. Pokud je váš problém závažnější a máte vlasy poškozené nejen v konečcích, nebojte se použít silnou zbraň ve formě NIVEA Pečujícího šamponu Hairmilk RegenerationVlasy potřebují výživu a kde jinde ji odstartovat než rovnou při jejich mytí?
  • Používejte kondicionér. Ten vlasy zjemní, zvláční a nenechá je nezdravě vysychat. Řešením může být NIVEA Kondicionér Hairmilk Regeneration.
  • Pořiďte si kvalitní kartáč na vlasy, který bude vaším pomocníkem při šetrném rozčesávání.
  • Vyzkoušejte oleje – vybrat si můžete z mandlového, arganiového, extra panenského olivového nebo kokosového oleje. Všechny vaše vlasy zjemní a budou je chránit. Olej aplikujte 2x týdně na noc na konečky vlasů, vlasy zabalte a ráno je umyjte.
  • Pokud je to možné, při žehlení vlasů nepřekračujte teplotu 180 °C.

Roztřepené konečky se dají i narychlo zamaskovat

Jestli jste se opravdu nedostala ke kadeřníkovi a zítra jdete na důležitou schůzku, nebo dokonce na velkou společenskou akci, nezoufejte. I roztřepené konečky se totiž dají docela elegantně zamaskovat, ovšem jen na několik hodin. 

Úplně postačí, když do konečků vlasů aplikujete NIVEA Krémový gel Care & Hold, který je nadobro neslepí, ale přiměje konečky, aby držely pohromadě a aby účes působil přirozeně.


  • Olivový olej pomáhá nejen zvnějšku na konečky, ale i jeho konzumací svým vlasům hodně pomůžete.
  • Pro zdravé vlasy je jako stvořená tmavě zelená zelenina – třeba špenát, fazolky nebo brokolice. Obsahuje totiž vitamíny A a C a z minerálů železo a vápník. Kombinace těchto látek nenechá vlasy nezdravě vysychat.
  • Zaměřte se na hořčík. Ten je sice známý jako pomocník proti bolestem hlavy a svalovým křečím, ale hotové divy dokáže i s vašimi vlasy. Jejich lámavosti můžete dát sbohem, když do jídelníčku zařadíte luštěniny, mák, oříšky nebo pšeničné klíčky.
  • Oranžová zelenina a oranžové ovoce zase obsahuje betakaroten, který hydratuje pokožku, dodává vlasům lesk a reguluje tvorbu kožního mazu. Betakaroten číhá taky v másle, mléčných výrobcích a v rybách.
  • Lámání vlasů bude minulostí i při pravidelné konzumaci kyseliny pantothenové. Stačí mít ve stravě klíčky, pivovarské droždí, celozrnnou mouku nebo třeba hovězí a vepřové vnitřnosti.
mrkev a celer
Kombinace správné péče, životosprávy a pravidelného zastřihávání konečků udělá z vašich vlasů chloubu, kterou ráda ukážete na veřejnosti. Vyzkoušejte to!

Jak tomuto problému na kráse předcházet

I v tomto případě platí, že nejlepší je prevence. Abyste zabránila lámání vlasů a třepení konečků, najděte si čas na kadeřníka a přemýšlejte nad tím, jak o své vlasy pečujete. Nepodceňujte šampón, kondicionér, masky na vlasy nebo výživné oleje. 

Kvalitu svých vlasů ale můžete zásadně ovlivnit i stravou, kterou si sama určujete. Uzpůsobte ji podle těchto tipů a budou se dít velké věci: